Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Terroristët rus e lusin Uashingtonin për ndihmë kundër Emirateve të Kaukazit

Shko poshtë

Terroristët rus e lusin Uashingtonin për ndihmë kundër Emirateve të Kaukazit

Mesazh nga Peace to you prej Sat Jun 05, 2010 4:12 pm

Terroristët rus e lusin Uashingtonin për ndihmë kundër Emirateve të Kaukazit pdf Shtyp Email

El-Hamas 20 Xhumad el Thani 1431 / 03 06 2010alt

Moska pohon se i ndihmon Uashingtonit në kërkimin për kreun e El-Kaides Usame bin Ladenin, kështu që dëshiron që Uashingtoni tu ndihmoj atyre kundër emirit të Emirateve të Kaukazit Dokke Umarov, tha terroristi i lartë rus.“Definitivisht e di se ne e kemi ndihmuar dhe vazhdojmë të ofrojmë ndihmë konkrete në gjurmimin dhe burgosjen e Usame bin Ladenit, veçanërisht në kërkim”, tha për agjencionin gazetaresk Itar-Tass zëvendësi special i Medvedevit për bashkëpunimin ndërkombëtar në luftë kundër muxhahidëve të Kaukazit, i caktuari Anatolij Safanovi.Krimineli, megjithatë, nuk i zbuloi detajet për “ndihmën” ruse.Sa i përket anës së Amerikës, Safanovi e pohoi se Amerika disa herë e ka lajmëruar Moskën për operacionet e planifikuara të luftëtarëve të lirisë në Rusi.“Ky është realitet i cili nuk është vetëm për momentin, por po zhvillohet në përvojë të zakonshme”, thekson ai.Lideri i lartë rus terrorist Safanovi është momentalisht në Uashington, ku kryeson takimin “Grupet punëtore Ruse-amerikane për terrorizmin”.Terroristi tha se Rusia dëshiron që Amerika ti fus Emiratet e Kaukazit nën prijësin e emirit Dokke Umarov në “listën e organizatave terroriste”. Ky problem është marrë parasysh të premten, por rezultatet nuk janë sjell në publik.Në fund të prillit, Departamenti Shteteror amerikan ka refuzuar që ti fus Emiratet e Kaukazit në këtë listë.Megjithatë, nëse Amerikës i nevojitet diçka e dobishme dhe me rendësi nga Rusia, atëherë në atë rast Amerika shumë lehtë mundet që ti fus edhe Emiratet e Kaukazit në listën e tyre. Amerikanët janë mjeshtër të mëdhenj në këtë fushë, qe nga koha e Kolumbos dhe Ameriges Vespuqit, kur të parët e tyre dinak kanë bërë profit të madh, duke ndërruar me indianët xhavehirët nga xhami dhe “ujin e zjarrtë” në ndërrim me ari dhe argjend.Organizata terroriste ndërkombëtare FSB ruse nuk u përfshi në listën e organizatave terroriste në State Department nga disa arsye të panjohura, në veçanti pas vrasjes së hapët të aleatit amerikan presidentit polak.Ju bëjmë vërejtje se Medvedevi dhe Putini janë të dyshimtë se e kanë urdhëruar bandën e FSB që të kryejnë sulm terrorist në afërsi të Smolenskit, me 10 prill 2010, ku janë mbytur drejtues përfaqësues të NATO-s dhe të ushtrisë polake, udhëheqës politik polak.Polakët që e mbijetuan “rënien e avionit” janë ekzekutuar nga ana e komandës speciale FSB (ish KGB).

Burimi: Kavkaz Centar

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi