Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Jetëshkrimi i të Dëguarit Muhamedi Alejhi Selam

Shko poshtë

Jetëshkrimi i të Dëguarit Muhamedi Alejhi Selam

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sat Mar 06, 2010 12:39 am

Jetëshkrimi i të Dëguarit Muhamedi Alejhi SelamGratë e të Dërguarit alejhi selamDjemtë dhe vajzat e të Dërguarit alejhi selamTë gjitha vajzat i kishte nga Hadixheja ,Allahu qoftë i kënaqur me të
Të gjithë vdiqën të vegjël për veq Ibrahimit , i cili ishte fëmija i Marijes, kurse të tjerët të Hatixhes.avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jetëshkrimi i të Dëguarit Muhamedi Alejhi Selam

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Mar 06, 2010 1:14 am

Es Selam Alejkum vella Allahu ju shperbleft

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi