Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Plagosen 30 palestinezë në Jerusalem

Shko poshtë

Plagosen 30 palestinezë në Jerusalem

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Mar 06, 2010 7:15 pm

Plagosen 30 palestinezë në Jerusalem

Policia izraelite dhe protestues palestinezë janë përleshur të premten në afërsi të xhamisë kryesore në Jerusalem “al-Aksa”, me ç’rast mbi 30 persona kanë mbetur të plagosur, njoftuan ekipet shëndetësore izraelite-palestineze.
Policia izraelite hyri në ndërtesën e xhamisë dhe hodhi bomba gazi për të shpërndarë palestinezët, të cilët hidhnin gurë në drejtim të policisë dhe besimtarëve hebraikë në afërsi.
Punëtorët shëndetësorë palestinezë thanë se të paktën 17 palestinezë ishin plagosur si pasojë e gazit lotsjellës dhe plumbave të gomës, njëri prej të cilëve rëndë.
Dhjetëra zyrtarë policorë po ashtu janë lënduar më lehtë gjatë përleshjeve, theksoi zëdhënësi i policisë

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi