Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Rriten defektet tek fëmijet e lindur në Faluxha

Shko poshtë

Rriten defektet tek fëmijet e lindur në Faluxha

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Mar 06, 2010 7:18 pm

Rriten defektet tek fëmijet e lindur në Faluxha

Një investigim i BBC-së në Irak ka zbuluar se ka patur një numër në rritje të difekteve tek fëmijët e lindur në qytetin Faluxha, gjashtë vjet pas betejave të ashpra ku Muxhahidat shtypën Amerikanet dhe aleatet e tyre.

Një mjek vendas i tha BBC-së se kishte raste të reja përditë.

"Unë jam mjek dhe më duhet të përdor një gjuhë shkencore."

"Unë nuk kam ndonjë provë dhe nuk kam asgjë të dokumentuar. Por mund t'ju them se vit pas viti ato po rriten."

Vendasit fajësojnë armët me fosfor dhe arm tjera shkatrruese te përdorura nga amerikanët gjatë luftimeve.

Zyrtarët në Faluxha kanë paralajmëruar gratë që të shmangin lindjen e fëmijëve.

Kryeredaktori i BBC-së për çështje botërore thotë se copëza të ndërtesave të dëmtuara gjatë luftimeve ishin hedhur në një lum në qytet që banorët e Faluxhas e përdorin për të pirë.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi