Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Lajmet nga toka e Xhihadit

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Sun Mar 07, 2010 12:55 am

First topic message reminder :

Ne Vilajetin e Dagistanit ,eshte vrare 1 Muxhahid shehid (Insha'All-llah)

Burime Profesionale raportojnë se një përleshje me armë ka ndodhur në Derbent, Vilajetin e Dagistanit , e cila ka rezultuar në martirizimit e 1 Muxhahid (Insha'Allah)

Përpjekje per arrstimin ose dorzimin filluan në ora 10:30 në mëngjes sot, brenda një garazhit afër mishit-paketim e bimëve në Derbent. Muxhahid, i ashtu quajtur Islamudin Alikuliyev (Rahimahullah), u kërkua të dorëzohej, por vetëm u përgjigjën me armë zjarri automatike. Në rrjedhën e luftimit, Alikuliyev u martirizua (Insha'Allah).

Nuk ka detaje të tjera qe janë në dispozicion.
burim ansar info
perkthev A.H.A

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Amar prej Tue Mar 16, 2010 11:33 pm

Luftime të rënda dhe të vazhdueshme në Kunduz
E martë, 16 mars, 2010 11:38 Nga Zabihullah Muxhahidi

KAUNDUZ, 16 mars - Së paku 2 ushtarë të koalicionit të huaj u vranë kur tanku i tyre ushtarak u shkatërrua nga goditjet gjatë një përleshje me Muxhahidët të Emirati Islamik që filloi në orët e mesditës, e martë, 16 mars, të Rrethit Char krahinës Blood.
Ka ende luftime ndërmjet Muxhahidëve dhe forcave aleate në fushën Qasab.
të hënën, dy tanke të kualicionit 'u shkatërruan nga Muxhahidët gjatë një përleshje.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Amar prej Tue Mar 16, 2010 11:34 pm

Shpërthimet vrasin 8 pushtues amerikan në Sangin
E martë, 16 mars, 2010 15:12 Nga Yousuf Shqipri Ahmadi

Helmand, 16 mars - Rreth 8 trupa amerikane u vranë në dy tanke ushtarake që u goditën nga shpërthimet e minave të veçanta, të martën në distriktin Sangin.
Një nga tanket e SHBA've u goditë me bombë në anë të rrugës, ndërsa udhëtonin në autokolonë në rrugën që çon në zonën Mama Kariz kjo krahinë.
Shpërthimi i parë ndodhi në orët e mesditës synuar një nga tanket e SHBA've në qendër të këtij rrethit, tha se zyrtarët Muxhahidëve nga zona, duke shtuar se të paktën tetë amerikanë u vranë në dy shpërthime.
Të Vdekurit nga dy shpërthimet u transferuan nga helikopterët menjëherë pas shpërthimeve, ndërsa rrënojat e tankes janë ende në vend.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Tue Mar 16, 2010 11:37 pm

Rrethi Chaghta vjen nën sulme në Wardag
E martë, 16 mars, 2010 16:46 Nga Zabihullah Muxhahidi

WARDAG, 16 mars - Në Chaghta selisë së qarkut të krahinës Wardag erdhi nen sulme të armëve të vogla, e martë, 16 mars, 2010, duke dëmtuar objektin e qarkut dhe selinë e ndërtesave të tjera qeveritare, përveç humbjeve të jetës kah dhe dëmtime të ushtarëve dhe zyrtarëve të vendosur në seli.
Ndërkohë, helikopteri i SHBA've dhe një numër të tankeve mbërritën në zonë, me gjasë për të transferuar të vdekurit dhe të plagosurit nga operacioni i gjatë, megjithatë, një Muxhahid është raportuar të ketë rën i plagosur gjatë operacionit.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Tue Mar 16, 2010 11:38 pm

Vritën 3 ushtarë britanikë në sangin
E martë, mars 16, 2010 16:48 Nga Yousuf Shqipri Ahmadi

Helmand, 16 mars - Rreth tre ushtarë britanikë u vranë dhe katër të tjerë u plagosën të martën në një përleshje që shpërtheu në mesin e Muxhahidëve të Emiratit Islamik që u sulmua nga një numër i madh i ushtarve britanikë në këmbë në fushën Mandah e Sangin, të provincës Helmand.
Përleshja vazhdoi për rreth një orë, dhe një Muxhahidë mbetë i plagosur.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Amar prej Thu Mar 18, 2010 2:41 pm

Muxhahidët sulmuan tre postat kufitare të policisë në Nangarhar
E mërkurë, 17 mars, 2010 10:44 Nga Zabihullah MuxhahidiNANGARHAR, 17 mars - Muxhahidët të Emiratit Islamik kryen një seri sulmesh në postat e policisë kufitare të vendosura në rajonet kufitare të qarkut Shah krahinës Kowt.
Sipas raportit nga zona, Muxhahidët kanë kapur tre postat nga armiku, duke gjetur 1 (75) mm copë artilerie, disa armë të rënda automatike, 2 raundet e mortajave dhe një numër të pushkëve Kallashnikov.
Thuhet, armiku ka pësuar humbje të jetës dhe lëndimeve gjatë sulmeve, megjithatë, nuk ka detaje të tjera për të konfirmuar numrin e të vdekurve dhe të plagosurve nga ana armikut.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Amar prej Thu Mar 18, 2010 2:42 pm

Sulmoet baza e shba've në Kunar, vritën 3 ushtarë amerikanë
E mërkurë, 17 mars, 2010 11:25 Nga Zabihullah MuxhahidiKUNAR, 17 mars - Të paktën tre ushtarë amerikanë u vranë dhe disa të plagosur në qarkun Manugi në Kunar gjatë një beteje me Muxhahidët, e mërkurë, 17 mars, 2010.
Raporti thotë, përleshja shpërtheu pasi Muxhahidët sulmuan bazën amerikane në zonë, ju shkaktuan humbje të medha ushtrisë amerikane përveç të vrarëve kishte dhe një numër të plagosur.
Raportohet, Gjatë përplasjes që zgjati rreth një orë fatmirsishtë Nuk kah të dëmtuar nga ana muxhahidave .

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Beker prej Thu Mar 18, 2010 2:44 pm

Tre ushtarë të huaj u vranë në Badakhshan
E mërkurë, 17 mars, 2010 14:08 Nga Zabihullah MuxhahidiBADAKHSHAN, 17 mars - Rreth tre të huaj kombëtar u vranë me tre miqtë e tyre afgan, e mërkurë, 17 mars, kur automjeti i tyre u goditë nga një shpërthim bombe në anë të rrugës në rrugën midis Takhar në këtë krahinë, në zonën Sabzi Bahar të rrethit ArKu, provincës Badakhshan.
Megjithatë, kombësia e të vrarëve është ende e paqartë.

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Beker prej Thu Mar 18, 2010 2:45 pm

Nje helikopter Amerikan u rrëzua në Badghis
*

Njëmbëdhjetë amerikan u vranë, tetë u plagosen në operacionin e martirizimit në Kandahar
*

Beteja vret 3 britanik dhe plagos 4
*

Rrethi i Chaghta sulmohet në Vardak
*

Shpërthimet vrasin 8 pushtues amerikan në Sangin si dhe dy tanke shkatrrohen me IED
*

Luftime të rënda vazhdojn në Kunduz
*

Gjashtë tanke të shkatërruara të SHBA-ve në Marjah, dhe 6 Amerikan u vranë
*

Shpërthimi vrasin 10 polic kukulla afgan në Zabul
*

Bombardimit në Paktika vrasin dhe plagosin 25 trupa amerikane dhe afgane
*

Muxhahidat vrasin 7 ushtar të koalicionit,dhe 9 afganë, dhe plagosin 10 ushtar tjer të koalicionit në Helmand
*

Beteja perfundon por me humbje vdekjeprurës mbi pushtuesit
*

Sulmet me raketa në pistën ajrore Bagram vrasin 8 amerikanë
*

Muxhahidat vrasin disa ushtarë gjermanë në betejën në Kunduz, dhe shkatërruan tre tanke gjermane të blinduara
*

Përleshje e dhunshme bëhet në Sarubi
*

2 raketa qelluan bazen ajrore në Bagram
*

Shpërthimi në Panjwahi vret nëntë policë kukull
*

Shpërthimet në Marjah shkatërruan shumë tanke amerikane, disa amerikanë të vrarë
*

Betejë e ashpër u zhvillua në Kandahar
*

Tri tanke Polake u shkatrruan nga shpërthimet në Ghazni

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Beker prej Thu Mar 18, 2010 2:45 pm

Amerikanet u sulmuan në bazën Kunar, 3 amerikanë u vranë dhe dhjetra të plagosur
*

Muxhahidat moren tre poste kufitare të policisë në Nangarhar dhe moren shum arm dhe municion
*

Tre të huaj dhe tre afgan u vranë në Badakhshan
*

Tre kamionë të naftës u dogjën, dy u shkatërruan në Wardag
*

Bomba e kontrolluar godet automjetin e policisë afgane duke vrar 4 polic dhe nje komandant dhe 2 ushtar ishin plagosur në Kandahar
*

Luftimeve të ashpra ndodhen në qytet Lashkar Gah

*Muxhahidat vrasin 3 Amerikan në Badghis,dhe plagosin dy
#

7 ushtar afgan u vran dhe 1 ushtar Amerikan dhe 2 u plagosen në Marjah

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Mar 20, 2010 7:29 pm

Muxhahidinët e Emiratit Islamik gjatë një seri veprimtarive të tyre të reja në qytetin e shkatërruar nga lufta ne Marjah, Nad Ali të qarkut Helmand, shkatërruar tre tanke të blinduara dhe vran trembëdhjetë terroristë amerikane dhe afgane te enjten në Marjah
*

SHBA-të dhe koalicioni i tyre me forcat afgane pësuan humbje vdekjeprurëse në Marjah
*

në Nad Ali Shpërthimi vret tre komandant të ushtrisë afgane kukull dhe 2 terrorist
*

Të paktën tetë pushtues amerikanë u vranë apo u plagosën në sulme me raketa mbi bazën ajrore në Bagram në Parwan
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Mar 20, 2010 7:29 pm

Muxhahidat vrasin 7 pushtues amerikane dhe afgane kukull terroristë në Marjah, dhe nje tank u shkatërrua
*

Shpërthimi vret 4, dhe 5 të plagosur në Paktia
*

4 britanikë terroristët u vranë,dhe 3 u plagosen nga shpërthimi me IED në Helmand
*

5 pushtues te NATO-s dhe kukulla terroristë afgane u vranë në luftë
*

Shpërthimi vret 4 kukull terroristët afgane në SPIN BOLDAK, dhe plagos tre
*

Muxhahidat sulmojnë dhe shkatërrojn nje tank Amerikan në Wardag
*

Katër automjete te NATO-s u shkatërruan në autostraden Kabul-Jalalabad
*

Dhoma e guvernatorit vjen nën rrethim në Musa Kala, 10 të vrarë, 4 të kapur
*

Muxhahidat vrasin 5 pushtues amerikan në Marjah, bomba e kontrolluar me telekomandë shkatrron nje tank Amerikan
*


Së paku 2 pushtues britanikë janë vrarë dhe 3 janë plagosur gjatë një përleshje me Muxhahidat e Emiratit islamike në Gerishk
*

Patrulla e ushtris afgane sulmohet në Balkh
*

Shpërthimet vdekjeprurëse shkaktojnë humbje ndaj terroristëve te NATO-s në Uruzgan
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sun Mar 21, 2010 3:11 pm

Shpërthimi vret 4 terroristë Francez, dhe plagos dy në Kapisa dhe një oficer i tyre ka qen i vdekur
*

Shpërthimet në Nangarhar shkatërruan dy tanke të SHBA-ve dhe dhjetra terroristë amerikanë u vranë
*

Dhjetra terroristë amerikanë të vrarë si dhe tre tanke amerikane u shkatrruan nga bombat në Marjah
*

Sulmohet baza e Amerikanve në Laghman
*

5 terroristë amerikan u vranë dhe 3 u plagosen kur Muxhahidat sulmuan konvojin amerikane në Kunar
*

Faza Rabi, agjent amerikan u vra në Paktia
*

Luftimeve vdekjeprurëse vazhdojn në Sangin
*

3 të vdekur,dhe 2 të plagosur në Spin të qarkut Ghar
*

Sulmohet baza e NATO-s në Sarubi
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sun Mar 21, 2010 11:16 pm

qarku i Qarghaii sulmohet nga Muxhahidat në të cilin zyra e qarkut e policis dhe selia e drejtorisë së zbulimit ishin dëmtuar rëndë
*

Muxhahidat shkaktojn humbje vdekjeprurëse për terroristët Amerikan në Marjah
*

Nje tank i SHBA-ve hodhet në erë nga një shpërthim duke vrar te gjith ushtaret ne bord në rrethin Khugianu
*

3 të vdekur, dhe 3 automjete ju vu zjarri dhe nje konvoji të logjistikes në Wardag
*

qarkut i Tashgan vjen nën sulm në Badakhsah
*

shpërthimet në Nowzad goditen dy tanke Amerikane të blinduara duke vrar te gjith ushtaret ne bord
*

4 shpërthime të forta tronditën qytetin Jalalabad
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Tue Mar 23, 2010 1:13 am

6 terroristë ushtar kukull u vranë,dhe 3 makina u shkatërruan nga sulmet e Muxhahidave në Kunar
*

Nje tank i NATO-s shkatrrohet me IED në Helmand
*

Muxhahidat vrasin 3 pushtues amerikan në Laghman
*

Shpërthimi godet automjetin terroristët afgane 'në Kunduz
*

Raketat goditen aeroportin ndërkombëtar në Kabul
*

Shpërthimi në Sangin vret tre britanikë terroristët
*

Muxhahhidat sulmojnë në Kunduz dhe vrasin 5 policë kukull përfshirë edhe nje komandant, dhe plagosin dy
*

Shpërthimi godet nje tank Amerikan,dhe 3 amerikanë u vran, dhe dy u plagosen
*

Së paku 5 terroristë amerikan u vranë si dhe nje tank Amerikan goditet nga shpërthimi me IED në Helmand
*

25 terroristë ushtar kukull u vranë, dhe Muxhahidët marrin nën kontroll provincen Kariz Shah
*

Muxhahidat vrasin 5 amerikanë, dhe shkatërrojë nje tank të SHBA-ve në Marjah
*

Baza e armikut sulmohet nga Muxhahidat në Helmand, dy tanke të shkatërruara të SHBA-ve
*

NATO e udhëhequr nga pushtues terroristë të koalicionit pësuan humbje vdekjeprurëse në Khost, 3 tanke të koalicionit u shkatërruan
*

Bomba në Khost lë 18 ushtar kukull të vdekur,dhe 5 të plagosur
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Wed Mar 24, 2010 9:22 pm

Dhejtra terroristë amerikanë u vranë si dhe 5 tanke u shkatrruan nga shpërthimet në Nad Ali
*

Muxhahidat vrasin 7 polic kukullduke perfshir edhe nje oficer në Kandahar
*

Shpërthimet vran 4 pushtues amerikan dhe 4 tanke të blinduara u shkatrruan në Marjah,
*

Muxhahidat nisën një operacion në shkallë të gjër kundër policisë kukull në Garishk
*

5 terroristë të policisë kukull u vranë,dhe 4 të plagosur nga shpërthimet në Paktia
*

Baza ushtarake e NATO-s goditet me mortaja
*

Raketat e Muxhahidave goditen bazen ushtarake të ISAF-it pranë Kabulit
*

Muxhahidat sulmojnë bazën ushtarake Amerikane në provincë Wardag
*

Muxhahidat sulmojnë automjetet që mbanin trajnerë të marionetave të përbashkët në Afganistan dhe koalicionin e tyre në Baghlan
*

Tre të vdekur, tre të plagosur nga shpërthimet në Khost

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Fri Mar 26, 2010 3:53 pm

7 terroristë amerikane u vranë, nëntë të plagosur në Garmsir, 2 Muxhahidë u lënduan
*

bomba me telekomandë vrau 7 kukulla afgane dhe disa pushtues terroristë në Marjah,dhe nje tank u shkatërrua
*

Dy terroristë ushtar kukull u vran, dy të plagosur në Kandahar dhe dy automjete u shkatërruan
*

Muxhahidat pushtuan qytetin rajonal në Faryab
*

Nje tank i NATO-s u shkatrrua nga shpërthimi me IED në Logar
*

Shpërthimi vret 4 terroristë amerikanë dhe plagos tre në Marjah
*

terroristët amerikan vijnë nën sulmin e Muxhahidëve në Khugaini
*

Së paku 6 terroristë amerikanë u vranë, dhe 4 të plagosur NË Paktia
*

Dy britanikë të vdekur,dhe dy të lënduar nga shpërthimi në Helmand
*

Shpërthimi vret 10 terroristë ushtar kukull afgane në Uruzgan
*

5 të vdekur dhe nje automjet shkatrrohet nga shpërthimi me bombe në Nangarhar
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Fri Mar 26, 2010 3:53 pm

Muxhahidat sulmuan dhe vranë 6 terroristë kukull dhe disa të plagosur
*

Muxhahidat sulmuan nje post të policis kukull duke vrar 7 ushtar dhe nje komandant i në Helmand
*

Tre terroristë amerikanë u vranë kur Muxhahidët sulmuan bazën amerikane në Kunar
*

Baza Amerikane vjen nën sulm nga Muxhahidat në Nooristan
*

bomba me telekomandë vret 6 terroristë amerikanë në Khost
*

gjashtë kukulla terroristët afgane u vran në Zabul,dhe disa automjete u shkatërruan
*

7 terroristë Polic kukull u vranë në Ghazni


Një tjetër tank amerikan u godit nga bombardimet duke vrar te gjith ushtaret në bord në Marjah
*

Muxhahidat shkrepen raketa në Ghazni
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Mar 27, 2010 5:53 pm

Komandanti i kukullave u vra nga sulmet e Muxhahidave në Ghazni
*

17 pushtues të udhëhequr nga SHBA-të terroristë u vranë në Marjah, 5 tanket shkatrrohen nga shpërthimet
*

Aeroporti i Xhelalabadit goditet me raketa
*

7 terroristë humbasin jeten dhe po aq plagosen,një makinë logjistik u shkatërrua në Gerishk
*

Shpërthimet godasin automjetin e guvernatorit të qarkut në Helmand, 9 terroristë vriten nga ky sulm
*

Raketat e muxhahidave godasin aeroportin e Sara Bagh duke vrar dhjetra terrorist në Khost
*

3 policë kukull u vranë, 2 u plagosen në sulmin e Muxhahidëve përgjatë autostradës në qytetin Khost
*

Humbje vdekjeprurëse për terroristët e koalicionit në Marjah
*

Shpërthimi vret 3 terroristët në Kandahar
*

2 të vdekur,dhe 2 të plagosur kur patrulla e policisë vjen nën sulm në qytetin e Kandaharit

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sun Mar 28, 2010 12:38 am

Një numër i pushtuesve terroristë jan vrarë dhe 5 tanke janë goditur nga bombardimet në Marjah
*

Shpërthimi vret 8 terroristë amerikanë në Uruzgan
*

Bombardimet e muxhahidave goditen dhe lënë të paktën 15 ushtar të NATO-s terroristët të vdekur ose të plagosur, 5 automjete janë shkatërruar
*

Së paku 7 pushtues të vrarë amerikanë dhe nje tank u shkatrrua në Zabul
*

Dy të vrarë, një i plagosur kur ushtaret e NATO-s patrullojnë në Badghis
*

Dy terroristë Francez janë vrarë,dhe një ishte i plagosur keq në përleshje me Muxhahidët në Kapisa
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Mon Mar 29, 2010 2:56 pm

Shpërthimi vret 9 ushtar Amerikan terroristë në Paktika
*

Muxhahidët në Wardag vrasin 2 terroristë të SHBA-ve, dhe 2 personel të informacionit të agjencisë kukull
*

luftë e madhe në Marjah 5 ushtar Amerikan dhe Afgan u vran
*

Muxhahidat sulmojnë dhe vrasin nje amerikan, një tjetër u plagos dhe nje rezervuar, u shkatërrua kur patrulla e SHBA-ve u sulmuan në Kunar
*

Një numër i terroristëve amerikanë u vran dhe nje perkthyes i tyre dhe dy tanke Amerikane u shkatrruan nga shpërthimet në Logar
*

Zëvendës guvernatori i Kukullave u sulmua dhe dy rije te tij u vran në Khost
*

6 terroristët ushtar kukull u vran kur shpërthimi bombe goditi automjetin në Khost
*

Nje tank Amerikan u shkatrrua duke vrar te gjith ushtaret ne bord në Paktia
*

Dy poste te policisë kukull u sulmuan duke vrar 2 polic dhe duke plagosur 3 të tjer, Muxhahidat moren shum municion në Badakhshan
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Mon Mar 29, 2010 11:40 pm

Së paku 13 terroristë amerikanë u vranë ose u palgosen në Kandahar


Muxhahidat vrasin 9 terroristë amerikanë, dhe plagosin dhjetra në Paktia


Raketat goditen pistën ajrore në Bagram


betejë në Baghlan u vranë 13 terroristë pushtues dhe kukulla


Lirohen 5 Muxhahidë të zënë rob në Herat


luftën e madhe në Lashkar gah


Pushtuesit dhe kukullat pësojn humbjet të mëdha në Nangarhar

Kualicioni i udhëhequr nga SHBA-të pësojn humbjeve vdekjeprurëse në Helmand


Shpërthimet godasin dy tanke Amerikane në qytetin Marjah

Muxhahidat rrëzojn një helikopter Amerikan në Zabul duke vrar te gjith ushtaret në bord
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Fri Apr 02, 2010 3:24 pm

Shpërthimet me telekomandë goditen dy tanke amerikane duke vrarë dhjetra ushtar Amerikan në Nawzad


Nje tank Gjerman shkatrrohet me IED duke vrarë të gjith ushtaret në Kunduz


Numri i tankeve të shkatrruara të kualicionit të perëbshkët në Marjah shkon në 4..Të hënën në mëngjes, një tank i koalicionit 'u godit nga një shpërthim mine në rrugën e tyre ushtarake në Muhammedi Rahi Ghous char, qytetin Marjah e Nad Ali, provincën Helmand.


Në orët e pasdites së të njëjtës ditë, një makinë e AKSH-u shkatërrua në një sulm nga Muxhahidët, pranë Malik char Rahi. Rreth 3 kukulla afgane terroristë janë vrarë dhe 2 janë plagosur gjatë sulmit.


Ndërkohë, një bombë në anë të rrugës shkatërroi një grup kukullash afgane dhe pushtues terroristë të koalicionit, duke vrarë të paktën 7 kukulla dhe pushtues terroristë në vend.


Gjithashtu të hënën, dy nga terroristët pushtues te koalicionit janë vrarë dhe dy janë plagosur ndërsa ishin duke patrulluar në këmbë kur u gjenden nën një sulm nga Muxhahidët në zonën Abd ur Rahman Ju e Marjah. Raportuar nga Yousuf shqipri MuhammedQarku i selis në Nangarhar ku u shkrepen 22 predha në drejtim të selis
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Fri Apr 02, 2010 3:24 pm

Së paku 10 ushtar të NATO-s terroristë janë vrarë,dhe 3 janë plagosur në Uruzgan


3 tanke ushtarake Amerikane janë shkatërruar në shpërthimet në Logar duke vrarë së pasku 6 ushtar Amerikan


Patrulla e ushtarve Amerikan sulmohet në Laghman


Shpërthimet shkatrruan një tank Britanik të blinduar duke vrarë të gjith ushtaret në bord në Helmand
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Fri Apr 02, 2010 3:41 pm

5 kukulla afgane u vran dhe 10 ushtar te koalicinit u vranë dhe nje qen trajnues i tyre nga nje shperthim shum i fuqishem sa qe shperndau neper gjith zonen pjeset e ushtarve në Marjah


9 të vdekur pranë Lashkar gah, dhe automjetet e dy pushtuesve u 'shkatërruan


Nje konvoj i logjistikes u sulmua në Kunar


Shperthimet shkatrruan 3 tanke ushtarake të SHBA në Marjah


Muxhahidinët mbush me 6 poste të policisë kukull në Khost

3 pushtues britanikë u vranë, dhe 2 të plagosur në qytetin Lashkar gahShpërthimi godet nje tank te SHBA-ve në rrethin Garmsir


4 të vdekur, dhe 5 të plagosur në betejën në Baghlan


Baza ushtarake Amerikane u shkatrrua nga flakët dhe Muxhahidat moren armet e tyre në Laghman


Nje tank e blinduar e SHBA-s u shkatrrua nga Muxhahidët në Nad Ali


Luftime vdekjeprurëse po zhvillohen në provincën Kunar


Shtatë të vdekur si dhe dy automjete u shkatërruan në Wardag
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Peace to you prej Sun Apr 04, 2010 11:06 pm

11 britanikë terroristë u vranë në Lashkar gah


Raketat qelluan Bazen Ushtarake Amerikane në Kunar duke vrar nje ushtar dhe duke plagosur dhjetra te tjer


Sulmohet nje konvoj logjistike në Paktia


Nje tank Amerikan shkatrrohet duke vrar te gjith ushtaret në Helmand


7 të vdekur në Marjah, 2 tanke të SHBA-ve u shkatërruan


Muxhahidinët i Emiratit islamik, në një seri sulmesh mbi stacionet policore në Arghistan morën dy stacione policore, duke vrarë të paktën dhjetra policë kukull në të dy postet, dje pasdite. Sipas raportit kufomat e tre policëve kukull janë lënë pas në ambientet e shkatërrua, ndërsa Muxhahidët gjatë operacionit dogjën objektet e konfiskimit të armëve dhe municioneve


Tre terroristë të vdekur, dhe 3 të plagosur nga shpërthimet në Khost


Shpërthimi godet nje tank britanik në Helmand


Sulmet e Muxhahidëve në Helmand vrasin 6 kukulla afgane dhe pushtuesi terroristë të koalicionit, dhe 2 u plagosen

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lajmet nga toka e Xhihadit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi