Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Konferenca në Slloveni me kompromis, pa emra të shteteve pjesëmarrëse

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Konferenca në Slloveni me kompromis, pa emra të shteteve pjesëmarrëse

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 1:01 am

Konferenca në Slloveni me kompromis, pa emra të shteteve pjesëmarrëse

Nuk do të vendosen emrat e shteteve pjesëmarrëse të konferncës, kurse UNMIK-u do të jetë një nga pjesëmarrësit.

Në konferencën mbi Ballkanin perëndimor në Bërdo afër Kranjit nuk do të theksohen mbishkrimet me emërat e delegacioneve pjesëmarrëse të takimit të 20 marsit, kurse në konferencë do të marrë pjesë edhe UNMIK-u, deklaroi në Kordoba ministri i Jashtëm i Sllovenisë Samuel Zhbogar.
Shefi i diplomacisë sllovene u sqaroi gazetarëve në Kordoba, ku po mbahet takimi i shefave të diplomacive të vendeve të BE-së, se në takimin e Bërdos do të “zbatohet formulari për ngjarje të tilla, përkatësisht se “nuk do të vendosen emrat e shteteve pjesëmarrëse, kurse UNMIK-u do të jetë një nga pjesëmarrësit”, transmetoi agjencia sllovene STA.
Sllovenia dhe kryesuesja e BE-së, Spanja, janë duke punuar në hartimin e komunikatës të cilën liderët e vendeve të rajonit do ta miratojnë në konferencën e Bërdos, sqaroi në fund Zhbogar për gazetarët. /koha/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi