Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Rikthehet bora në verilindje, izolon fshatrat

Shko poshtë

Rikthehet bora në verilindje, izolon fshatrat

Mesazh nga Peace to you prej Sun Mar 07, 2010 1:03 am

Rikthehet bora në verilindje, izolon fshatrat

Reshje të shumta bore kanë përfshirë zonat veriore të vendit, çka kanë krijuar vështirësi në shumë akse dhe fshatra të thella.

Komunat e thella malore, si ajo e Grykë Çajës, Arrënësit, Zapoti dhe Shishtavecit në Kukës tashmë janë të bllokuara nga bora që ka arritur mbi 40 centimetra.
Të bllokuara janë edhe fshatrat Lekbibaj dhe Markgegaj në Tropojë, fshatra të Komunës Ostren, Kalaja e Dodës si dhe fshatrat e thella të rrethit të Pukës. Ndërkohë, akset Kukës-Qafë Mali, Kukës-Has dhe Kukës-Morinë janë të kalueshëm vetëm me zinxhirë, ndërsa Kukës-Peshkopi e Kukës-Shishtavec janë të bllokuara./start/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi