Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Pedofilia, Gjermani, abuzime ne shkollen e UNESCO-s

Shko poshtë

Pedofilia, Gjermani, abuzime ne shkollen e UNESCO-s

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 1:09 am

Pedofilia, Gjermani, abuzime ne shkollen e UNESCO-s

Nje shkolle gjermane, jo fetare e lidhur me UNESCO-n, ka pranuar se nxenesit e saj kane qene viktima te abuzimeve seksuale ne vitet 1970-1980.
Lajmin e ka bere te ditur e perditshmja Frankfurter Rundschaua ne nje moment kur vendi eshte i tronditur nga nje tjeter skandal ku jane perfshire institute katolike gjermane.

Shkolla quhet Odenwald dhe ndodhet ne Heppenheim.

Nga bankat e saj kane dale shume emra te njohur si Daniel Cohn-Bendit, aktualisht lider i jeshileve ne Parlamentin Evropian.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi