Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Brown viziton ushtaret ne Afganistan

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Brown viziton ushtaret ne Afganistan

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sun Mar 07, 2010 1:10 am

Brown viziton ushtaret ne Afganistan

Kryeministri britanik Gordon Brown ka vizituar trupat britanike ne Afganistan, duke shkaktuar polemika per deshmine e tij ne hetimin mbi luften ne Irak.
Downing Street deklaroi per BBC se zoti Brown ka hedhur poshte kritikat e dy ish-krereve te forcave te armatosura, se si kancelar ne kohen kur filloi lufta ai kishte refuzuar te plotesonte kerkesat e tyre per me shume pajisje luftarake.

Gjate vizites se tij Brown u ka premtuar ushtareve dergimin e 2 mije metalzbuluesve, si dhe ka njoftuar planin per nje makine te re qe do te perdoret gjate patrullimit.

Makina e re do te zevendesoje makinat “Land Rovers”, te cilat jane shume te dobeta kur behet fjale per sulme te papritura me eksploziv.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi