Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

“NYT”: SHBA, forca speciale ne Somali

Shko poshtë

“NYT”: SHBA, forca speciale ne Somali

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sun Mar 07, 2010 1:13 am

“NYT”: SHBA, forca speciale ne Somali

Forcat speciale amerikane jane gati te nderhyjne ne Mogadisho, per te mbeshtetur qeverine ne ofensiven kunder militanteve islamike.
Lajmin e ben te ditur “New York Times”, qe citon nje burim nga Pentagoni.
Sipas ketij te fundit, forcat amerikane mund te jene angazhuar ne operacione ajrore dhe sulme te tipit “godit dhe mbathja”.

Ne vitet ’90, nje operacion ushtarak i trupave amerikane ne vendin afrikan u kthye ne nje katastrofe te vertete.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi