Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Indi, piratet sulmojne anijen malteze

Shko poshtë

Indi, piratet sulmojne anijen malteze

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sun Mar 07, 2010 1:13 am

Indi, piratet sulmojne anijen malteze

Nje anije mallrash me flamur maltez ka leshuar nje sinjal urgjent per ndihme per shkak te nje sulmi te kryer nga pirate somaleze.
Anija ishte ne udhetim mes Ukraines dhe shtetit indian te Orises.
Ne momentin e sinjalit SOS, mengjesin e sotem, ajo ndodhej 300 milje ne perendim te ishujve Lakshaduep.

Drejt ketyre koordinatave jane nisur menjehere nje helikopter i blinduar me forcat speciale te marines indiane.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi