Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Jeruzalem, OKB ben thirrje per qetesi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Jeruzalem, OKB ben thirrje per qetesi

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 4:09 pm

Jeruzalem, OKB ben thirrje per qetesi

Lidhur me perleshjet e zhvilluara dje ne Jeruzalem mes palestinezeve dhe izraeliteve ka nderhyre edhe Keshilli i Sigurimit te OKB-se, qe ka bere thirrje per qetesi.
15 vendet anetare te Keshillit kane shprehur shqetesimin e tyre per situaten ne territoret palestineze te pushtuara.

Te gjitha paleve u behet thirrje qe te tregojne pjekuri dhe te shmangin veprimet provokuese.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi