Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Shtepia e Bardhe: Rezoluta armene s'do miratohet

Shko poshtë

Shtepia e Bardhe: Rezoluta armene s'do miratohet

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 4:10 pm

Shtepia e Bardhe: Rezoluta armene s'do miratohet

Kongresi i Shteteve te Bashkuara te Amerikes nuk do te miratoje kalimin e rezolutes qe e cileson genocid vrasjen e armeneve prej xhonturqeve ne vitet e Luftes se Pare boterore.Pritet bllokimi i saj ne Kongres
Lajmi njoftohet nga Departamenti i Shtetit ne Uashington.
Sipas deklarates se leshuar nga zyra e sekretares Klinton thuhet se “do te kryehet nje pune kolosale per bllokimin e rezolutes”.

Rezoluta e genocidit armen kaloi te enjten pasdite ne parim prej Komisionit te Puneve te Jashtme ne Kongresin amerikan, cka tensionoi marredheniet mes Shteteve te Bashkuara dhe Turqise.
Menjehere pas ketij vendimi Ankaraja zyrtare therriti ambasadorin e saj ne Uashington per konsultime te metejshme.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi