Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

SHBA, aeroportet me skanera trupore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

SHBA, aeroportet me skanera trupore

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 4:12 pm

SHBA, aeroportet me skanera trupore

Skanerat trupore te kontrollit aeroportual do te nisin funksionimin e tyre per here te pare ne Amerike.
Aparaturat e teknologjise se larte do te fillojne punen fillimisht ne aeroportin e Bostonit diten e hene.
Autoritetet parashikojne qe deri ne fund te vitit ne total numri i skanerave trupore te shkoje ne 450 duke mbuluar aeroportet kryesore te vendit.

Megjithe kundershtimin e disa organizatave dhe zerave te ndryshem publike ne SHBA, qe e cilesonin kete hap si shkelje te privatesise autoritetet vendosen instalimin e skanerave me synimin e rritjes se sigurise ne terminalet kryesore amerikane.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi