Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

SHBA: Ngec strategjia civile e planit për Afganistanin

Shko poshtë

SHBA: Ngec strategjia civile e planit për Afganistanin

Mesazh nga Peace to you prej Sun Mar 07, 2010 4:30 pm

SHBA: Ngec strategjia civile e planit për Afganistanin

Strategjia amerikane për pjesën civile në Afganistan është zhytur në burokraci dhe mund të mos ndihmojë në përpjekjet e luftës.
Një raport i Departamentit të Shtetit ka gjetur se diplomatët amerikanë kanë shpenzuar tepër kohë duke vizituar zyrtarët në zonat e luftës.
Ata kanë vizituar çdo shtëpi dhe nuk kanë bërë gjumë të regullt, sepse eprorët e tyre në Këshillin e Sigurisë Kombëtare dhe zyrtarët tjerë në Uashington i kanë kontaktuar në orët e hershme të mëngjesit, sipas kohës afgane, duke mos i përfillur zonat e ndryshme kohore. (EEL)

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi