Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Kompania gjermane ECOLOG akuzohet për kontrabandë droge në Afganistan

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Kompania gjermane ECOLOG akuzohet për kontrabandë droge në Afganistan

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 07, 2010 6:35 pm

Firma gjermane për administrimin e mbeturinave e cila është punësuar nga misioni i NATO-s në Afganistan ka qenë e akuzuar për përfshirje në kontrabandë droge. Akuzat kundër Ecolog-it dhe familjes shqiptare në maqedoni pas saj, datojnë që nga lufta në Kosovë.

Akuzat kanë dalë në sipërfaqe se një kompani gjermane e kontraktuar nga trupat e ISAF-it e NATO-s në Afganistan mund të kenë qenë e përfshirë në kontrabandën e drogës jashtë vendit. "Ka gjasa që drogë apo gjëra të tjera të tilla janë kontrabanduar," Egon Ramms, Gjeneral i i NATO-s, udhëheqës në shtabin e ISAF-it në Hollandë tha për servisin publik gjerman NDR. Gjenerali gjerman konfirmoi se një hetim është duke u zhvilluar në pretendimet se Ecolog-u me bazë në Dyseldorf ka përdorur kontratat me NATO-n ose ISAF-it për veprimtari të paligjshme. Firma punon për NATO-n në Afganistan që nga viti 2003, tha Ramms. Ecolog-u është punësuar nga ISAF-it për larjen dhe mirëmbajtjen e rrobave në vende të ndryshme në Kabul, si dhe hedhjen e mbeturinave në aeroportin ushtarak të ISAF-it me seli në kryeqytetin afgan. Kompania në të kaluarën ka qenë përgjegjëse për furnizimin me karburante për trupat e NATO-s.

dw-world dhe agjenci të tjera.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi