Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

18 terrorist Amerikan u vranë dhe 10 u plagosen

Shko poshtë

18 terrorist Amerikan u vranë dhe 10 u plagosen

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sun Mar 07, 2010 11:29 pm

Sipas raporteve nga krahina Zabul Muxhahidat vranë tetëmbëdhjetë pushtues amerikan dhe plagosen dhjetë të tjerë në një luftë ballë për ballë. Sipas raportit, armiku pësoi humbje të rënda kur ata sulmuan një shtëpi në një fshat natën te premten, Muxhahidat rrethuan armikun në një betej ballë për ballë.

Sipas një transmetimi tjetër: të premten natën rreth ores 10 pushtuesit ku kan rënë me helikopterë në rajon për të kryer operacione kundër Muxhahidëve, ishin bllokuar dhe thirren pushtuesit tjer për bombardime ajrore në rajon në mënyrë për të thyer rrethimin tyre, pa dallim armiku bombardonte zonën, në të cilën pesë Muxhahidë dhe dy civilë u martirizuan, dhe një numër i madh civilësh janë plagosur, shumë shtëpitë dhe ferma ishin shkatërruar. Transmeton Muxhahidi Zabihullah

Theunjustmedia.com
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi