Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Anarkistët vërshojnë nëpër Athinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Anarkistët vërshojnë nëpër Athinë

Mesazh nga Peace to you prej Mon Mar 08, 2010 12:15 am

Anarkistët vërshojnë nëpër Athinë

Katër makinave iu vu flaka gjatë natës në Athinë.
Departamenti i zjarrfikësve iu përgjigj me të shpejt ngjarjes, e cila u mor përsipër nga anarkistët.
Ngjarja ndodhi në lagjen Eksarhia, ku të gjitha incidentet si zakonisht mbajnë vulën e anarkistëve.
Përleshjet e tyre, janë intensifikuar kohët e fundit me policinë.
Edhe të premten, u shënuan disa incidente gjatë protestave kundër masave të qeverisë së Athinës për reduktimin e deficitit buxhetor.
Kryeministri Jorgos Papandreu, ka shkurtuar shpenzimet, si dhe ka rritur taksat dhe moshën e daljes në pension.
Për të nxjerrë vendin nga kriza, Papandreu sot takohet edhe me presidentin francez Nikolas Sarkozi.
Ky i fundit, një ditë më parë u tregua i gatshëm për të ndihmuar Greqinë.

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi