Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Ushtria filipineze vret shtatë rebelë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Ushtria filipineze vret shtatë rebelë

Mesazh nga Peace to you prej Mon Mar 08, 2010 12:26 am

Ushtria filipineze vret shtatë rebelë

Manila, 7 mars – Trupat filipineze kanë vrarë të paktën 7 militantë nga grupi Abu Sayyaf gjatë në sulmi ajror në jug të vendit, deklaruan zyrtarët.
Nuk është e qartë nëse një person i lidhur me militantin e kërkuar malajzian Zulkipli Bin Hir, i njohur gjithashtu si Marwan gjendet në mesin e të vrarëve.
Një ushtar filipinez është lënduar gjatë sulmit në ishullin Siasi, afër ishullit kryesor Jolo, tha gjeneral brigade Rustico Guerrero.
Abu Sayyaf është grupi më i vogël dhe më radikal islamik në jug të Filipineze.

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi