Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Rasmusen vlerëson zgjedhjet në Irak

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Rasmusen vlerëson zgjedhjet në Irak

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Mon Mar 08, 2010 5:58 pm

Kreu i NATO-s, Anders Fogh Rasmusen, ka vlerësuar lart mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme në Irak si “arritje kyçe” drejt ndërtimit të një shteti demokratik.
Miliona votues morrën pjesë në zgjedhje megjithë sulmet e dhunshme që lanë 38 të vdekur.
Të djelën zgjedhjet irakiane janë përshëndetur dhe nga presidenti amerikan, Barak Obama.
Bashkimi Evropian ka mirëpritur zgjedhjet e djeshme në Irak dhe ka çmuar lart kurajon dhe angazhimin e banorëve për demokraci./rel/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi