Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

"Rezoluta armene" nuk ndikon aspak tek Turqia

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

"Rezoluta armene" nuk ndikon aspak tek Turqia

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Mar 08, 2010 6:00 pm

"Rezoluta armene" nuk ndikon aspak tek Turqia

“Vendimi i Komitetit për Politikën e Jashtme nuk do ta lëndojë Turqinë, por do t’i dëmtojë shumë marrëdhëniet, interesat dhe vizionin dypalësh”, tha Erdogan.
Ai mohoi kategorikisht që kjo rezolutë e papranuar nga brenda Turqisë mund ta dëmtojnë atë.
“Të humburit nuk mund të jemi ne, të humburit janë ata që mendojnë ngushtë, me armiqësi, janë ata që veprojnë duke u bazuar në ndjenjat e hakmarrjes.
Ne nuk mund ti bashkangjitemi negatives, ne do shohim punën tonë.
Ky vendim i Komitetit për Marrëdhëniet me Jashtë, e them hapur që nuk ndikon aspak tek Turqia”, theksoi Erdoan gjatë një mbledhje me biznesmenët turq./gazetastart/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi