Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Temperatura në Rumani, minus 23 shkallë Celsius

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Temperatura në Rumani, minus 23 shkallë Celsius

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Mar 08, 2010 7:07 pm

Temperatura në Rumani, minus 23 shkallë Celsius

Bukuresht, 8 mars – Në qarkun Hargita, në pjesën qendrore të Rumanisë, temperaturat sot në mëngjes kanë rënë në nivelin rekord në minus 23 shkallë Celsius.
Bora dhe temperaturat e ulëta kanë prekur edhe pjesën veriore të Greqisë, duke mbyllur shkollat në disa zona. Rrugët janë të mbuluara me borë, dhe trafiku është i vështirësuar.
Ura Rio-Antirio, që lidhë Peloponezin me pjesën qendrore të Greqisë është pjesërisht e mbyllur për shkak të erërave të fuqishme. Motoçikletat dhe kamionët me mallra ndalohen të kalojnë urën për arsye të sigurisë.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi