Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Zjarr në aeroportin e Stambollit

Shko poshtë

Zjarr në aeroportin e Stambollit

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Mar 08, 2010 7:08 pm

Zjarr në aeroportin e Stambollit

Stamboll, 8 mars – Në aeroportin kryesor të Stambollit “Ataturk” ka shpërthyer të dielën në mbrëmje një zjarr i madh, por deri tani nuk ka të dhëna për viktima apo dëme, njoftuan mediet.
Zjarri, shkaktari i të cilit nuk është përcaktuar, shpërtheu në sektorin energjetik, i cili në mungesë së rrymës elektrike furnizon aeroportin me energji, njoftuan agjencitë.
Në vendngjarje shkuan ekipet e zjarrfikësve, dhe zjarri nuk ndikoi në fluturime.
Agjencia private e lajmeve Dogan raportoi se në aeroport janë dërguar disa ambulanca.
Nga zjarri që shpërtheu në vitin 2006 në të njëjtin aeroport, ishte shkatërruar plotësisht sektori i mallrave, dhe dëmet kishin arritur në disa milionë dollarë.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi