Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Sahihul Buhari – Arabisht MP3

Shko poshtë

Sahihul Buhari – Arabisht MP3

Mesazh nga Ebu Amar prej Tue Mar 09, 2010 3:33 pm

Sahihul Buhari – Arabisht MP3

Es Selamu Alejkum we Rahmetullahi we Berakatuhu,
Ne kete faqe do te keni mundesi te shkarkoni Sahihul Buhari te plote ne audio, (arabisht) ne formatin mp3.
Eshte arkivuar (ne formatin 7-zip) dhe gjendet ne serverin tone.
Per shkak te madhesise (1 GigaByte) keshillohet qe te mos shkarkohet me Browser (internet explorer, etj) por te shkarkohet me programe shkarkimi te cilet mund te rinisin shkarkimin ne rast se nderpritet.

Shkarkoni ,
Këtu

ose shkarkojeni me shpejt nga:
Këtu

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi