Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Fule: BE nuk përkrah formimin e shteteve të reja në Ballkan

Shko poshtë

Fule: BE nuk përkrah formimin e shteteve të reja në Ballkan

Mesazh nga Peace to you prej Tue Mar 09, 2010 5:49 pm

Fule: BE nuk përkrah formimin e shteteve të reja në Ballkan

Fule: BE nuk përkrah formimin e shteteve të reja në Ballkan

Bashkimi Evropian nuk përkrah formimin e shteteve të reja në Ballkan, i tha Radios Evropa e Lirë, Komisioneri për zgjërim dhe politikë të jashtme, Stefan Fule.
Fule tha se BE-ja është e gatshme për një qasje të re ndaj Bosnjë e Hercegovinës, qëllimi i së cilit është lidhja e fortë e këtij vendi me Bashkimin Evropian.
“Është me rëndësi kyçe vazhdimi i marrëveshjes së Dejtonit. Çelësi është tek ndryshimet kushtetuese” në Bosnje e Hercegovinë, në mënyrë që ajo të përfshihet fuqishëm në Bashkimin Evropian, ka thënë Fule./rel/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi