Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

SHBA-të shkurtojnë praninë ushtarake në Kosovë

Shko poshtë

SHBA-të shkurtojnë praninë ushtarake në Kosovë

Mesazh nga Peace to you prej Tue Mar 09, 2010 5:50 pm

SHBA-të shkurtojnë praninë ushtarake në Kosovë

SHBA-ja gjatë dy muajve të ardhshëm do të tërheqë 570 trupa nga Kosova.

Deri nga fundi i muajit maj në Kosovë do të jenë rreth 830 ushtarë amerikanë në kuadër të Brigadës Shumëkombëshe të Lindjes.
Reduktimi do të jetë në madhësinë e një batalioni, pohon për gazetën Star and Stripe kapiteni Dan Murphy nga kjo Brigadë.
Murphy tha se oficerët mendojnë se numri i trupave që do të mbesin do të mjaftojë për vazhdimin e misionit.
“Institucionet lokale, siç është policia e Kosovës, janë duke bërë vërtet një punë të mirë. Mund të them se stabiliteti i Kosovës është shumë i favorshëm tani”, tha Murphy.
Star and Stripe është gazetë e përditshme për personelin ushtarak dhe grupet e tjera të interesit që kanë lidhje me ushtrinë amerikane./koha/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi