Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Gjermani, aksidenti i merr jetën dy personave nga Jazhinca

Shko poshtë

Gjermani, aksidenti i merr jetën dy personave nga Jazhinca

Mesazh nga Ebu Amar prej Tue Mar 09, 2010 5:56 pm

Gjermani, aksidenti i merr jetën dy personave nga Jazhinca

Familja Azizi nga fshati Jazhincë i Tetovës humbi dy nga anëtarët e saj në një aksident rrugor në Gjermani.
Ngjarja ka ndodhur të shtunën në mbrëmje rreth orës 19.35 minuta në Gützkov dhe si pasojë dy persona të familjes Azizi humbën jetën, ndërsa tre persona të tjerë janë lënduar. Burimet e televizionit ALSAT-M nga Gjermania, thonë se shkak i aksidentit ishte rrëshqitja në akull e makinës me të cilin udhëtonin pjesëtarët e familjes.
Makina e tipit Volksvagen Pasat, në momentin që është përplasur pas rrëshqitjes, udhëtonte në drejtim të Usodom.
Të njëjtat burime saktësojnë se në këtë aksident rrugor humbën jetën Nebi Azizi dhe nëna e tij, ndërsa u plagosën vëllai dhe e shoqja e Nebi Azizit si dhe kunata.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi