Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Peresi kërkon përjashtimin e Iranit nga OKB

Shko poshtë

Peresi kërkon përjashtimin e Iranit nga OKB

Mesazh nga Peace to you prej Tue Mar 09, 2010 6:04 pm

Tel Aviv, 9 mars - Irani të përjashtohet nga Kombet e Bashkuara. Ky ka qene apeli i presidentit izraelit Shimon Peres, i shprehur në një takim me zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden.
“Ndaj Iranit sanksionet me karakter moral janë më pak të rëndësishme se ato ekonomike”, deklaroi Perez.
“Mahmoud Ahmadinexhad nuk mund të jetë njëkohësisht anëtar i OKB-së dhe të kërkojë shkatërrimin e Izraelit”, shtoi ai.
“Nëse Teherani kërkon paqe, atëherë pse po zhvillon raketat me rreze të gjata veprimi? Nëse programi i saj bërthamor është për qëllime paqësore, pse ato raketa mund të bartin mbushje bërthamore”, tha Peres.
Peres gjithashtu paralajmëroi se nëse gjendja e sigurisë në Bregun Perëndimor bëhet e ngjashme me atë në Rripin e Gazës, atëherë rezultatet do të jenë “katastrofale”.

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi