Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Tërmeti zhvendosi qytetin kilian 3 metra drejt perëndimit

Shko poshtë

Tërmeti zhvendosi qytetin kilian 3 metra drejt perëndimit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Tue Mar 09, 2010 6:10 pm

Tërmeti zhvendosi qytetin kilian 3 metra drejt perëndimit

Konsepsion, 9 mars - Tërmeti i fuqishëm prej 8.8 ballësh, që ditë më parë goditi Kilin, ka shkaktuar zhvendosjen e qytetit Konsepsion me tre metër drejt perëndimit, njoftojnë agjencitë e lajmeve.
Ky fakt bëhet i ditur nëpërmjet një studimi të publikuar nga Universiteti i Ohios, dhe është kryer nga studiues amerikanë dhe kilianë.
Sipas studimit, kryeqyteti Santiago është zhvendosur me 27.7 centimetër në të njëjtin drejtim me Konsepsion.
Tërmeti i Kilit ishte një nga më të fortët që regjistrohej prej një shekulli.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi