Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Si të postojm video dhe foto në Forum ?

Shko poshtë

Si të postojm video dhe foto në Forum ?

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Feb 06, 2010 3:07 pm

Si të postojm video dhe foto në Forum ?

Es Selam Alejkum ketu do te tregoj se si te postojm video dhe foto ne forum?

Si të postosh video ne forum prej youtube ,google, etj.

Së pai hyn ne youtube dhe e gjen videon gje deshiron me vendos ne forum dhe e ben copy url.

dhe video e juaj do te del keshtu


Edituar për herë të fundit nga Ebu Beker në Fri Mar 05, 2010 12:55 am, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të postojm video dhe foto në Forum ?

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Feb 06, 2010 3:33 pm

Si të postojm foto ne Forum?

Së pari e hapim ket web faqe www.imageshack.usPasi të klikosh Browse hapet një dritare tjeter e gjen foton tuaj , klikon një her mbi foto pastaj klikon open, dhe tani klikon Upload Now.pret deri sa te mbushet..pasi te perfundon klikon Direct Link dhe e bon copy linkun

Për pos kti linku www.imageshack.us , ju mund ta perdorni edhe ket link www.tinypic.com
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi