Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Izrael: 1.600 shtëpi të reja në Jerusalemin lindor

Shko poshtë

Izrael: 1.600 shtëpi të reja në Jerusalemin lindor

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Mar 10, 2010 2:45 pm

Izrael: 1.600 shtëpi të reja në Jerusalemin lindor

Izraeli miratoi ndërtimin e 1.600 shtëpive të reja për hebrenjtë në Jerusalemin Lindor, duke u kërcënuar t’a vë në hije vizitën e nënpresidentit amerikan.
Autoritetet thanë se shtëpitë do të ndërtohen në pjesën e qytetit, të cilën palestinezët e pretendojnë për kryeqytetin e ardhshëm të tyre.
Vendimi vjen pasi nënpresidenti Xho Bajden e siguroi kryeministrin Benxhamin Netanjahu për mbështetjen e palëkundur të Shteteve të Bashkuara.
“Gurthemeli i marrëdhënieve tona është përkushtimi ynë absolut, total dhe i palëkundur për sigurinë e Izraelit”, tha Bajden.
Ai tha se është i bindur se Izraeli është i gatshëm “të rrezikojë për paqen” në Lindjen e Mesme. /rel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi