Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Djaloshi francez i hedh lotsjellës mësueses në lidhje me El Kaiden

Shko poshtë

Djaloshi francez i hedh lotsjellës mësueses në lidhje me El Kaiden

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Mar 10, 2010 2:52 pm

Djaloshi francez i hedh lotsjellës mësueses në lidhje me El Kaiden

El-Arbiah 23 Rabi el Euel 1431 / 10 03 2010

Lion – Një djalosh 15 vjeçar e spërkati me lotsjellës mësuesen pasi që ajo e kishte përshkruar El Kaiden si “grup terroriste” ajo i tha AFP-s të martën, ndërsa prokurorët filluan një hetuesi.

“Unë vetëm e kam sqaruar se sulmet e 11 shtatorit 2001 janë zhvilluar prej një grupe terroriste të El Kaides, ashtu siç është e shkruar në tekstet e librit, tha mësuesja e historisë nen kushte anonime.”

“Ai u ngrit në këmbë dhe deklaroj se El Kaida nuk janë terrorist dhe djalosh e nxori lotsjellësin dhe e spërkati atë dhe asistentin e saj me lotsjellës.”

Nuk u lënduan asnjëra prej viktimave.

Një proces gjygjësorë për të rinj do të mbahet në qytetin e afërt të Privas më 16 mars për ta dëgjuar rastin.

business.maktoob.com

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi