Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

SHBA-ja pezulloi vizat për Greqinë

Shko poshtë

SHBA-ja pezulloi vizat për Greqinë

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Mar 10, 2010 6:28 pm

SHBA-ja pezulloi vizat për Greqinë

Qytetarët e Greqisë do të mund të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) pa viza, lajmërohet në Uashington.
Greqia është e përfshirë në programin Visa Waiver, sipas të cilit shtetasit grekë mund të qëndrojnë në SHBA pa viza deri 90 ditë, ndërsa pritet që pezullimi i vizave të hyjë në fuqi muajin e ardhshëm.
Ky është rezultat i punës dyvjeçare midis autoriteteve greke dhe amerikane për përmirësimin e standardeve për siguri dhe kontroll të aeroporteve. Greqia është shteti i 36-të i përfshirë në programin Visa Waiver. /makfaks/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi