Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Gejts viziton Arabinë Saudite

Shko poshtë

Gejts viziton Arabinë Saudite

Mesazh nga Peace to you prej Wed Mar 10, 2010 6:32 pm

Gejts viziton Arabinë Saudite

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts, mbërriti në Riad për të diskutuar mbi programin bërthamor të Teheranit.
Zyrtarët amerikanë thanë se Gejts do t’i diskutojë shqetësimet rreth synimeve bërthamore të Iranit me Mbretin Abdullah dhe zyrtarët e lartë.
Gejts mbërriti në Arabinë Saudite nga Afganistani, ku e akuzoi Iranin se po bën “lojë të dyfishtë” në këtë vend./rel/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi