Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Kinë: 9 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Shko poshtë

Kinë: 9 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Mesazh nga Peace to you prej Wed Mar 10, 2010 6:35 pm

Kinë: 9 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Pekin, 10 mars – Të paktën 9 persona kanë vdekur, kur u shemb toka dhe zuri shtëpitë në verilindje të Kinës, njoftuan mediet shtetërore kineze.
Nën rrënoja janë gjetur 44 persona nga 15 shtëpi, në provincën Shansi, njoftoi agjencia Xinhua.
Gjatë ditës janë shpëtuar 16 persona, ndërsa kërkimet që vazhduan shpëtuan edhe 19 fshatarë tjerë, të cilët kishin mbetur të bllokuar, raportoi agjencia japoneze Kyodo.

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi