Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Vazhdon kthimi i azilkërkuesve nga Belgjika

Shko poshtë

Vazhdon kthimi i azilkërkuesve nga Belgjika

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Wed Mar 10, 2010 6:36 pm

Vazhdon kthimi i azilkërkuesve nga Belgjika

Një autobus me 41 azilkërkues nga Maqedonia dhe nga Serbia u nis sot nga Zyra e të Huajve në Bruksel për t’i kthyer në vendet nga vijnë.
Kthimi është vullnetar dhe bashkë me ta udhëtojnë dy punonjës të kësaj zyre në Bruksel dhe dy përkthyes.
Ky është autobusi i parë që niset me organizimin e autoriteteve belge që prej fluksit të azilkërkuesve gjatë muajit shkurt.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi