Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Gruaja “më e vjetër në botë” në Gjeorgji

Shko poshtë

Gruaja “më e vjetër në botë” në Gjeorgji

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Wed Mar 10, 2010 6:37 pm

Gruaja “më e vjetër në botë” në Gjeorgji

Tbilisi, 10 mars - Familja e Antisa Khvichavas thotë se ajo është gruaja më e vjetër dhe që ka 130 vjet.
Rustavi 2, një televizion i pavarur gjeorgjian, raportoi se ajo jeton me djalin e saj, nipërit e mbesat dhe stërnipërit e saj thellë në Malet e Kaukazit.
Regjistrimi i Khvichavas tregon se datëlindja e saj është 1880, raporton BBC.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi