Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Umeti im i vdekur - letër nga Afia Sidiku

Shko poshtë

Umeti im i vdekur - letër nga Afia Sidiku

Mesazh nga Ebu Beker prej Thu Mar 11, 2010 10:19 pm

El-Hamis 24 Rabi el Euel 1431 / 11 03 2010

U kidnapova prej vendit tim prej vëllezërve të mi dhe më shitën në Amerikë. Me trajtuan brutalisht, më dhunuan, më torturuan, përsëri dhe përsëri dhe më dhanë emrin e burgosja 650.

Emri im është Dr. Afia e shkolluar në institutin e teknologjisë në Massachusett (SHBA) me 3 fëmijë me qëllim për ta ndihmuar popullin tim me edukimin tim të lartë e që është shumë i kënaqur për ndihmë ndaj tyre.U kidnapova prej vendit tim prej vëllezërve të mi dhe më shitën në Amerikë. Me trajtuan brutalisht, më dhunuan, më torturuan, përsëri dhe përsëri dhe më dhanë emrin e burgosja 650. Kam bërë dua për Muhamed Bin Kasim1 për çdo sekondë të viteve të mia në burg në vendin musliman në Afganistan.Unë jam motër e 1 miliard muslimanëve në botë. Populli im historikisht është i njohur në mbrojtje të drejtave të popullit të tij që nga fillimi. Omeri (r.a.) ka thënë: Nëse një qenë vdes në lumin Arafat, Omeri do të jetë përgjegjës ditën e ringjalljes.Për momentin nuk mund të eci vetë, një veshkë ma kanë hequr, kam plagë të plumbave në gjoks, më mohohet mjekimi dhe ndihma e ligjshme dhe nuk jam e sigurt se a do të mbetem gjallë apo jo.Unë do të dëshiroja që ta kthejë statusin tim si motër. Unë jam një myslimane krenare, pasuese e Hazreti Muhamedist s.a.v.s. bijë e Ebu Bekrit, Omerit, Uthmanit dhe Alisë dhe e Sahabëve dhe e pasuesve të tyre të vërtet. Unë nuk dëshiroj të jem motra juaj.Ata janë mbrojtësit e mi dhe unë do ta kërkoj ndihmën e Allahut e jo tuajën.Nuk dua të jem pakistaneze që posedon 600 000 ushtarë dhe forcat speciale SSG por dështuan që të më mbrojnë, ata e dhanë betimin se do të më mbrojnë por refuzuan kur unë i shikoja për ndihmë.I ashtuquajturi Umeti Musliman që posedon me miliona ushtarë, armë, tanke, armë bërthamore, aeroplan luftarak, nëndetëse dhe prapë kanë dështuar të më shpëtojnë mua.Mos u mërzitni se ditën e gjykimit nuk do të keni mundësi të përgjigjeni pasi që ju nuk jeni vëllezërit e mi në islam. Ju jeni arab, persian, palestinez, afrikan, malezian, indonezian, të Azisë jugore por jo musliman.Më vjen keq se kjo ju lëndon juve por ju nuk mund ta imagjinoni se sa mua më lëndon kjo.

1 Muhamed Bin Kasim El-Thakafi (31 12 695 – 18 07 715) ka qenë një gjeneral Umejid që e ka pushtuar Sind dhe Pangjubin së bashku me lumin hindus (tani pjesë e Pakistanit) në moshën 17 vjeçare. Ai është lindur në Taif (Arabi Saudite). Pushtimi i Sindb dhe Pungjabit ka filluar në erën e sundimit islam në Azinë jugore.

ansar1.info

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi