Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Greqi, sindikata: Protestat do vazhdojnë

Shko poshtë

Greqi, sindikata: Protestat do vazhdojnë

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Mar 13, 2010 12:11 am

Greqi, sindikata: Protestat do vazhdojnë

Pas greves se pergjithshme te dites se djeshme, protestat kunder planit anti-krize te qeverise greke do te vazhdojne.

Lajmin e ka bere te ditur Yanni Panagopoulos, lider i sindikates me te madhe greke ne sektorin privat.
“Objektivi eshte qe te arrijme terheqjen e masave jo te drejta, anti-sociale dhe kunder zhvillimit”, ka deklaruar Panagopoulos.
Diten e djeshme mbi dy milione persona nderprene punen, nderkohe qe ne Athine dhe Selanik u mbajten protesta te medha, ku nuk munguan aktet e dhunes./top-channel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi