Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Sulme ajrore izraelite në Rripin e Gazës

Shko poshtë

Sulme ajrore izraelite në Rripin e Gazës

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Mar 13, 2010 12:15 am

Sulme ajrore izraelite në Rripin e Gazës

Avionë luftarak izraelit kanë goditur sërish objektiva në Rripin e Gazës.
Sipas të dhënave të ushtrisë janë qëlluar disa tunele kontrabande në kufi me Egjiptin si dhe një ndërmarrje e përpunimit të metalit në qytetin Çan Junis.
Më parë nga Rripi i Gazës ishte shkrepur një raketë në drejtim të territorit izraelit. Sulmet e të dyja palëve kanë shkaktuar vetëm dëme materiale e jo edhe në njerëz. /dw/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi