Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Po hetohet vrasja e gostivarasit afër Preshevës

Shko poshtë

Po hetohet vrasja e gostivarasit afër Preshevës

Mesazh nga Peace to you prej Sat Mar 13, 2010 12:20 am

Po hetohet vrasja e gostivarasit afër Preshevës

Dhjetë ditë pas gjetjes së trupit të Mahir Jakupit nga Gostivari i Maqedonisë, në rrugën magjistrale Vranjë- Preshevë, hetimi është ende në rrjedhë.
Ministri i Brendshëm serb sot në Shkup tha se tashmë është arrestuar një pjesëtar i policisë serbe i dyshuar për kryerjen e vrasjes, ndërsa është shkarkuar një shef i sektorit.
Javën e kaluar, patrulla e trafikut ka gjetur trupin e Jakupit, dyzetvjeçarë i qëlluar në qafë me armë zjarri në një makinë të parkuar pranë fshatit Zhuinc.
"Hetimi siç e dini është ende në rrjedhë.
Por, ekziston dyshimi i bazuar, domethënë është arrestuar një person, për të cilin ka dyshim se ai ka kryer vrasjen.
Bëhet fjalë për një pjesëtar të Ministrisë së Brendshme i cili është arrestuar dhe është larguar nga puna Shefi i sektorit të Policisë në Vranjë”, deklaroi Ivica Daçiç, ministër Brendshëm i Serbisë. /alsat-m/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi