Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Kazakistan, 25 të vdekur nga përmbytjet

Shko poshtë

Kazakistan, 25 të vdekur nga përmbytjet

Mesazh nga Peace to you prej Sat Mar 13, 2010 12:22 am

Kazakistan, 25 të vdekur nga përmbytjet

Astana, 12 mars – Njëzetepesë persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut në zonën e Almatit në Kazakistan.
Mbi 820 persona janë evakuuar nga shtëpitë e përmbytura nga uji gjatë dy ditëve të fundit nga fshatrat për në zona më të sigurta.
Këto fatkeqësi natyrore vijnë pas shumë problemeve më reshje të mëdha bore. Ipas raporteve nga atje, thuhet se probleme ka pasur dhe me digat.
Presidenti i shtetit, Nursultan Nazarbayev i dërgoi mesazhe ngushëllimi të gjitha familjeve që kanë humbur personat e tyre të dashur.

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi