Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Tërmeti tronditi sot Peloponezin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Tërmeti tronditi sot Peloponezin

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sat Mar 13, 2010 12:32 am

Tërmeti tronditi sot Peloponezin

Peloponez, 12 mars– Ballkani duket se është tronditur sërish nga tronditjet sizmike. Pas asaj që goditi Kosovën dy ditë më parë, një tronditje e re dhe është shënuar në Peloponez të Greqisë.
Sizmiologët kanë pohuar se lëkundja e tërmetit ka qenë e shkallës 4.6 shkallë Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm. Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë lokale, sipas të cilave epiqendra e tërmetit u lokalizua në brigjet e Kapo Maleas, në një thellësi prej 160 kilometrash.

Ndërkaq, ekspertët e sizmiologjisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nxjerrë së fundmi një raport mes të cilit tregojnë se Ballkani është i rrezikuar nga tronditjet sizmike, dhe mes tyre madje edhe Shqipëria.

Por gjithsesi, sipas tyre, tronditjet sizmike nuk paraqiten katastrofave.
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi