Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Klinton: Vendimi i Izraelit është sinjal thellësisht negativ

Shko poshtë

Klinton: Vendimi i Izraelit është sinjal thellësisht negativ

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Mar 13, 2010 7:27 pm

Klinton: Vendimi i Izraelit është sinjal thellësisht negativ

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton e ka kritikuar sot kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanjahu, duke thënë se shpallja rreth ndërtimit të vendbanimeve të reja ishte një "sinjal thellësisht negativ" rreth qasjes izraelite ndaj marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Filip Krouli njoftoi se Klinton i ka telefonuar Netanjahut, dhe ka thënë se planet e Iuraelit për ndërtimin e 1.600 shtëpieve të reja në territoret e pushtuara në Bregun Perëndimor, të cilat ia ka bashkangjitur Jerusalemit "e kanë minuar besimin dhe bindjen në procesin e paqes". /rel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi