Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Në Turqi do të shkojnë 100 studentë nga Kosova

Shko poshtë

Në Turqi do të shkojnë 100 studentë nga Kosova

Mesazh nga Peace to you prej Sat Mar 13, 2010 7:32 pm

Në Turqi do të shkojnë 100 studentë nga Kosova

Afati për aplikimet e studentëve kosovarë të cilët dëshirojnë të studiojnë në Turqi është hapur më 11 mars 2010.
Informatat dhe dokumentet e aplikimit për pjesëmarrje në provimin pranues mund të merren në Ambasadën e Turqisë në Prishtinë. Provimi pranues do të mbahet më 25 prill. Afati i fundit për aplikim është 14 prilli.
Afër 100 studentë më të suksesshëm të këtij provimi pranues do të fitojnë të drejtën për të studiuar në Turqi.
Prej tyre 70 vende do të përfitojnë pjesëtarët e komunitetit turk dhe 30 ata të komunitetit shqiptar dhe boshnjak.

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi