Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

"Këmishat e kuqe" marshojnë në kryeqytetin e Tajlandës

Shko poshtë

"Këmishat e kuqe" marshojnë në kryeqytetin e Tajlandës

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Mar 13, 2010 7:37 pm

"Këmishat e kuqe" marshojnë në kryeqytetin e Tajlandës

Dhjetëra-mijëra njerëz kanë marshuar në rrugët e kryeqytetit Bankok në Tajlandë.
Ata duan të paralizojnë jetën publike dhe të detyrojnë qeverinë që të japë dorëheqjen.
Lëvizja opozitare UDD ka arritur gjatë natës që të mobilizojë dhjetëra -mijëra demonstrues në rajonet përreth kryeqytetit, të cilët kanë krijuar radhë të gjata nëpër autostradat që shpien në kryeqytet.
Për të dielën është planifikuar një tubim proteste ku pritet të marrin pjesë 300 mijë njerëz.
Në detyrë ndodhen rreth 35 mijë forca të sigurimit. Protestuesit të cilët njihen ndryshe me emrin "këmishat e kuqe" duan të rrëzojnë kryeministrin Abhisit Vejjajiva i cili mori pushtetin pa zgjedhje. /dw/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi