Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Të dënuarit vuajnë burgun me manastir

Shko poshtë

Të dënuarit vuajnë burgun me manastir

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Mar 13, 2010 7:38 pm

Të dënuarit vuajnë burgun me manastir

Atlantë, 13 mars - Kriminelët në shtetin federal amerikan Gjeorgjia mund t'i ndërrojnë uniformat e burgut me rrobat e priftit, sipas një programi të ri, që i lejon shkelësit e ligjit të vuajnë dënimin e tyre nëpër manastire.
Programi, i publikuar nga zyrtarë të gjykatës dhe kishës, do t’i lejojë “të dënuarit të ketë mundësinë për të shërbyer dënimin nëpër manastire në vend të burgjeve”, njoftoi ministria e burgjeve nëpërmjet një deklarate për media.
Sipas zyrtarëve shtetëror ky model është në linjë me politikën shtetërore për të “liberalizuar prokurorinë penale” dhe për të gjetur “metoda të reja për ri-socializimin” e të dënuarve.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi