Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Njeriu i al-Qaedas në centralet bërthamore amerikane

Shko poshtë

Njeriu i al-Qaedas në centralet bërthamore amerikane

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Mar 13, 2010 7:39 pm

Njeriu i al-Qaedas në centralet bërthamore amerikane

New York, 13 mars - Një shtetas amerikan, i arrestuar në një kamp stërvitjeje të al-Qaedas në gadishullin arab të Jemenit, ka punuar për gjashtë vjet në centralet bërthamore amerikane.
Lajmin e bën të ditur rrjeti informativ “CBS” në edicionin online të tij.
Sipas burimit, personi në fjale, i quajtur Sharif Mobley, 26 vjeç, mund të ketë pasur qasje tek informacionet sekrete të impianteve amerikane.
Mobley supozohet të jetë anëtar i të njëjtës degë të al-Qaedas të lidhur me sulmin e dështuar të Ditës së Krishtlindjeve për shpërthimin e një aeroplani në Detroit, dhe akuzohet për vrasjen e një roje në përpjekje për të ikur nga spitali.
Zyrtarët thanë se qeveria amerikane ishte në dijeni për lidhjet potenciale të Mobley me al-Qaedan, para se të arrestohet nga Jemeni, por nuk dhanë hollësi tjera se çka saktësisht dinin për të.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi