Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Dëmshpërblehen viktimat e sulmeve të 11 shtatorit, 2001

Shko poshtë

Dëmshpërblehen viktimat e sulmeve të 11 shtatorit, 2001

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Mar 13, 2010 7:42 pm

Dëmshpërblehen viktimat e sulmeve të 11 shtatorit, 2001

Qyteti i Nju Jorkut është dakorduar t'u paguajë 657 milionë dollarë dëmshpërblim disa mijëra punonjësve të ekipeve të shpëtimit dhe shërbimeve të pastrimit, të cilëve u është përkeqësuar gjendja shëndetësore pas sulmeve të 11 shtatorit, 2001.

Disa mijëra policë, zjarrfikës, punonjës të ndërtimit dhe të tjerë që punuan në "pikën zero" e paditën qytetin, duke pohuar se janë sëmurë nga pluhuri i shkaktuar nga shembja e dy kullave binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë.

Marrëveshja hyn në fuqi pasi të kenë dhënë pëlqimin 95 % e të dëmtuarve, të cilët kanë 90 ditë për të marrë vendimin. /rel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi