Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Shtypi suedez kritikon vendimin e parlamentit për ngjarjet e vitit 1915

Shko poshtë

Shtypi suedez kritikon vendimin e parlamentit për ngjarjet e vitit 1915

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Mar 15, 2010 7:35 pm

Shtypi suedez kritikon vendimin e parlamentit për ngjarjet e vitit 1915

Shtypi suedez ka reaguar ndaj parlamentit i cili ka njohur pretendimet armene në lidhje me ngjarjet e vitit 1915.
Dagens Nyheter një nga gazetat më prestigjioze në Suedi ka kritikuar këtë vendim.
Në artikullin që zuri vend në gazetë thuhej: "Parlamentet nuk janë vende ku votohet drejtësia ose padrejtësia e ngjarjeve në histori".
Në artikull gjithashtu rikujtoheshin edhe protokollet e nënshkruara midis Turqisë dhe Armenisë për normalizimin e marrëdhënieve.
Aty mbrohej mendimi se me këtë vendim parlamenti u ka dhënë shkas atyre që janë kundër normalizimit të marrëdhënieve Turqi-Armeni./trt/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi